Murad Buildings kompaniyasi yangi turar-joy majmuasi — Tabiat Residence sotuvlarini boshladi. Bu loyiha qulay hayot standartlari va anʼanalarga hurmatni arxitekturada o’zida mujassam qilib, tabiat bilan uygʻunlashgan.
Tabiat Residence Toshkent shahrining Mirzo Ulugʻbek tumanida, “Geofizika” mahallasida joylashgan. Bu maskan poytaxtning eng tinch, yashil va ekologik hududlaridan biridir. Togʻlarga yaqinligi va toza havo oqimlarida jovlashuvi sababli, bu joy Toshkentdagi eng ekologik hududlardan biri sifatida eʼtirof etiladi. Bu yerda Murad Buildings haqiqiy oilaviy turar-joy majmuasini barpo etmoqda: 4–6 qavatli bloklardan iborat binolar, uygʻun arxitektura ansambliga birlashtirilgan.
Bu loyiha — Murad Buildings falsafasining yorqin ifodasi: har bir mayda unsurga mehr va odamning aynan shunday sharoitdagi uylarda yashashga chorlaydigan makonni yaratishga bo‘lgan intilish.  Milliy uslubdagi bezaklar — uylardagi anʼanaviy naqshlarda oʻz aksini topgan. Majmua arxitekturasida oʻzbek motivlari zamonaviy talqinda qayta ochilgan: fasadlar tabiiy tosh va keramogranitdan ishlangan, energiya tejamkor materiallar va monolit karkas qoʻllangan. Bu esa kelajakdagi uylarning mustahkamligini va uzoq umrini ta’minlaydi.
Tabiat Residenceda har kim oʻziga mos uy topa oladi: qulay kvartiralardan tortib, shaxsiy terassali keng sitixauslargacha. Bu esa kelajakdagi xonadon egasiga oʻz hayot tarzi va ehtiyojlariga mos turar-joy tanlash imkonini beradi.
Loyihaning alohida faxri — oilaviy qadriyatlarga va xavfsizlikka berilgan eʼtibor. Ichki hovlilar toʻliq avtomobillardan xoli va bolalar hamda qoʻshnilar uchun xavfsiz maydonga aylantiriladi. Mashinalar uchun raqamlarni avtomatik aniqlash tizimiga ega yer osti avtoturargohi koʻzda tutilgan. Bolalar va sport maydonchalari, erkaklar va ayollar uchun alohida fitnes-zallar, kichik xiyobonlar hamda majmua ichida alohida bolalar xonasi mavjud boʻladi.
Shuningdek, loyihada qo’shnilar o’rtasida muloqot va anʼanaviy mehmondoʻstlik uchun maxsus maskanlar yaratiladi — yashovshilar choyxonada yoki mehmonxonada yaqinlari va qoʻshnilari bilan vaqt oʻtkazishi mumkin. Bunday yondashuv kvadrat metrlar haqida emas, balki qulaylik, birlik va ishonch muhitini yaratish haqidadir.
Majmua hayot uchun qulay joylashuvga ega: bir necha daqiqalik masofada “Yangi Oʻzbekiston” bog’i, zamonaviy supermarketlar, maktablar, bolalar bogʻchalari, poliklinika va Central Asian University (CAU) joylashgan.
Siz ham Tabiat Residencedan oʻzingiz uchun xonadon tanlab, Murad Buildings bilan shahar hayotining yangi darajasiga qadam qoʻyishingiz mumkin.

Компания Murad Buildings запустила продажи нового жилого комплекса Tabiat Residence — проекта, где стандарты комфортной жизни и уважение к традициям воплотились в архитектуре, а также гармонично сочетаются с природой.
ЖК Tabiat Residence расположен в Мирзо-Улугбекском районе столицы, в махалле «Геофизика» — тихом, зелёном и экологически благоприятном уголке столицы. Близость гор и потоки свежего воздуха позволяют по праву называть это место одним из самых экологически чистых в Ташкенте. Здесь Murad Buildings реализует по-настоящему семейный жилой комплекс: низкая этажность блоков от 4 до 6 этажей, объединённых в гармоничный архитектурный ансамбль.
Проект является воплощением философии Murad Buildings: внимание к каждой детали и стремление создавать дома, в которых хочется жить. Изюминкой национального стиля являются традиционные орнаменты на домах. В архитектуре комплекса узбекские мотивы переосмыслены в современном ключе: фасады выполнены из натурального камня и керамогранита, используются энергоэффективные материалы и монолитный каркас, что подчёркивает надежность и долговечность будущего дома.
В Tabiat Residence каждый найдёт дом по душе: от уютных квартир до просторных ситихаусов с собственными террасами. Это позволяет будущему владельцу подобрать жильё, в соответствии со своим стилем жизни и потребностями.
Особая гордость проекта — внимание к семейным ценностям и безопасности. Дворы полностью освобождены от машин и превращены в безопасное пространство для детей и общения. Для автомобилей предусмотрен подземный паркинг с системой автоматического распознавания номеров. Предусмотрены игровые и спортивные зоны, фитнес-залы для мужчин и женщин, уютные аллеи и отдельная детская комната внутри комплекса.
Также в проект заложены пространства для общения и традиционного гостеприимства — жители смогут проводить время с близкими и соседями в чайхане или гостевой комнате. Такой подход — это не про квадратные метры, а про создание атмосферы уюта, единства и доверия.
Комплекс находится в продуманной локации для жизни: в нескольких минутах находятся парк «Yangi Oʻzbekiston», современные супермаркеты, школы, детские сады, поликлиника и университет Central Asian University (CAU). Таким образом, вся необходимая инфраструктура района будет доступна для жителей.
Уже сегодня у вас есть возможность выбрать свою квартиру в Tabiat Residence и стать частью нового уровня городской жизни от Murad Buildings.