Toshkentda IV Xalqaro yarim marafon bo‘lib o‘tdi
Ushbu nufuzli xalqaro ShHT yarim marafoni O‘zbekiston Respublikasi Sportni rivojlantirish vazirligi, Milliy olimpiya qo‘mitasi, O‘zbekiston yengil atletika federatsiyasi, Toshkent shahar hokimligi va Yoshlar ishlari agentligi ko‘magida ilk bor mamlakatimizda tashkil etilmoqda.
Turli yo‘nalishlar bo‘yicha o‘tkaziladigan tanlovlarda qatnashish uchun jami 2200 dan ortiq qatnashchi ro‘yxatga olindi. Bugun ular qatoriga ro‘yxatdan o‘ta olmagan, lekin yugurishga ishtiyoqi baland bo‘lgan ko‘plab odamlar qo‘shildi va mazkur xalqaro marafonda jami 2500 dan ortiq kishi qatnashdi.

The 4th International Half Marathon was held in Tashkentшел IV
This prestigious SCO International Half Marathon was organized for the first time in our country with the support of the Ministry of Sports Development of the Republic of Uzbekistan, the National Olympic Committee, the Athletics Federation of Uzbekistan, the Tashkent City Administration, and the Youth Affairs Agency.
In total, over 2,200 people were officially registered to participate in various race categories. Today, many running enthusiasts who couldn't register also joined in, bringing the total number of participants in this international marathon to more than 2,500.